Jakie nieruchomości są obecnie najbardziej pożądane?

Blog nieruchomości MAWEN

Zarządcy nieruchomości Warszawa i kraj, jeżeli chcą posiadać konkurencyjną ofertę na rynku i zdobywać nowych klientów, powinni wiedzieć, na jakie nieruchomości jest obecnie popyt. Decyduje o tym wiele różnych czynników. Z powodu wysokiej inflacji znacząco wzrosły koszty gruntów, budowy i obsługi kredytów, co spowodowało, że w niektórych sektorach buduje się znacznie mniej nieruchomości (nieco więcej na ten temat można przeczytać w tym miejscu). Obecna sytuacja gospodarcza i polityczna na świecie również nie zachęca do dużych inwestycji. Jakie nieruchomości nie tracą zbyt wiele na zainteresowaniu, a co za tym idzie, na jakie zarządzanie nieruchomościami Warszawa i inne miasta warto się nastawiać?

Handel

W jednym z naszych artykułów wspominaliśmy już, że w Polsce handel wciąż ma się dobrze. Ciągle oddaje się do użytku sporo powierzchni przeznaczonej do handlu – są to głównie parki i centra handlowe. Prognozuje się tu ciągły wzrost. Jest to spowodowane chętnymi zakupami stacjonarnymi Polaków, rozwojem tzw. sieciówek, powstawaniem nowych marek. W Polsce odnotowuje się również bardzo niski współczynnik pustostanów (około 3 proc.). Coraz częściej modernizuje się już istniejące obiekty, by podnieść ich efektywność energetyczną i sprawić, by były bardziej przyjazne środowisku.

Wszystko to sprawia, że opłacalne może być rozszerzenie swojej oferty o zarządzanie centrami handlowymi.

Magazyny

Z naszego bloga można się już było dowiedzieć, że chyba najbardziej rozwija się w Polsce rynek nieruchomości magazynowo – produkcyjnych. Dzięki swojemu położeniu nasz kraj jest wyjątkowo atrakcyjny dla firm chcących przenieść produkcję z Azji do Europy, by skrócić łańcuch dostaw. Polska na rynku magazynów w Unii Europejskiej zajmuje 3 miejsce. Co ciekawe, przez 5 lat (2017-2022) popyt na powierzchnie magazynowe był wyższy niż podaż. Prognozowany jest dalszy wzrost liczby dostępnych powierzchni tego typu. Nieruchomości magazynowe są też chętnie wybierane jako inwestycje. Szczególnie pożądane są magazyny posiadające certyfikaty środowiskowe, zaspokajające rosnące oczekiwania co do efektywności energetycznej oraz niskoemisyjności.

Może więc warto rozważyć zarządzanie nieruchomościami przemysłowymi?

Aby zapewnić sobie w miarę bezpieczną pozycję (o ile w dzisiejszych czasach można mówić o jakimkolwiek bezpieczeństwie) na rynku zarządzania nieruchomościami, trzeba spełnić wiele różnych wymagań. Bez wątpienia ważne są umiejętności, wiedza, doświadczenie i baza zadowolonych klientów. Nie bez znaczenia jest w tym ciągle zmieniającym się świecie różnorodna oferta, skierowana do klientów z różnych sektorów nieruchomości. Pozwoli to nie uzależniać wyników finansowych od jednego typu klientów, którzy w miarę zmieniającej się sytuacji na rynku, mogą się wykruszyć. Nasza firma zarządzająca nieruchomościami Warszawa i okolice oferuje zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi, biurowymi, handlowymi, przemysłowymi, logistycznymi, a także mieszkaniowymi. Każdy klient jest dla nas tak samo ważny. Gdyby potrzebowali Państwo pomocy w którymś z tych zakresów, zapraszamy do kontaktu.

Jakie nieruchomości są obecnie najbardziej pożądane?

Wyszukaj tematu na blogu

Start typing and press Enter to search