Zalety zarządzania nieruchomościami na zlecenie

Blog nieruchomości MAWEN

Posiadanie nieruchomości na własność lub współwłasność w celu jej wynajmu to świetna forma biznesu przynosząca spore dochody. Jednak nie jest to tak łatwy zysk, jak mogłoby się wydawać. Zarządzanie nieruchomością wymaga bowiem posiadania rozległej wiedzy z różnych dziedzin, między innymi ekonomii, budownictwa i prawa, a także wielu praktycznych umiejętności, nie mówiąc już o ogromnych nakładach czasu. Tym trudniejsze i bardziej czasochłonne jest to zadanie, im więcej obiektów wchodzi w skład danej nieruchomości – sprawowanie pieczy nad nimi wszystkimi może przerosnąć właściciela. Dlatego powstają firmy takie jak nasza, specjalizujące się w zarządzaniu nieruchomościami każdego typu, którym można bez obaw powierzyć opiekę nad swoim obiektem lub też grupą obiektów.

Na czym polega zarządzanie nieruchomościami na zlecenie?

Zarządzanie nieruchomościami na zlecenie jest usługą outsourcingową, a więc świadczoną na rzecz zleceniodawcy przez niezależny podmiot na podstawie spisanej wcześniej umowy. Taka umowa zawiera wyszczególnienie uprawnień i obowiązków zarządcy, w skład których standardowo wchodzą takie zadania jak obsługa techniczna budynku, prowadzenie niezbędnej dokumentacji, współpraca z dostawcami mediów, zlecanie regularnych przeglądów wszystkich instalacji, organizowanie oraz nadzorowanie prac remontowych i konserwacyjnych, a także utrzymywanie czystości w środku i na zewnątrz obiektu oraz pilnowanie porządku. Do obowiązków zarządcy należy ponadto obsługa finansowo-prawna, czyli prowadzenie księgowości, dokonywanie rozliczeń z najemcami, dostawcami i podwykonawcami, kontakty z urzędami, a w razie konieczności również przeprowadzanie eksmisji, działania windykacyjne oraz reprezentacja przed sądem. Wszystko to ma na celu zachowanie nieruchomości w dobrym stanie i zapewnienie jej nieprzerwanego funkcjonowania.

Dlaczego warto zlecać zarządzanie nieruchomościami?

Z punktu widzenia właściciela zarządzanie nieruchomościami na zlecenie wykonywane przez profesjonalną firmę przynosi mnóstwo korzyści. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy. Zarządca bierze na siebie wszystkie obowiązki administracyjne, a wraz z nimi odpowiedzialność za właściwą eksploatację budynku i bezpieczeństwo najemców, co stanowi ogromne odciążenie dla właściciela. Zlecenie zarządzania nieruchomościami wyspecjalizowanej w tym firmie pozwala również zadbać o najwyższy standard świadczonych usług administracyjnych. W końcu tacy fachowcy posiadają niezbędną wiedzę, umiejętności i doświadczenie, które gwarantują pełen profesjonalizm. Dzięki temu właściciel nieruchomości ma pewność, że jego własność jest dobrych rękach.

Zalety zarządzania nieruchomościami na zlecenie

Wyszukaj tematu na blogu

Start typing and press Enter to search