Zarządzanie nieruchomościami biurowymi

Doświadczony administrator nieruchomości - MAWEN

Obsługa nieruchomości biurowych

Obsługa nieruchomości biurowych
– wysokie oczekiwania

W przypadku nieruchomości biurowych klienci, czyli najemcy są bardzo wymagający. Ponieważ rynek jest coraz bardziej nasycony – podaż powierzchni biurowych jest coraz większa, automatycznie powoduje to zwiększenie wymagań dla zarządców tego typu  nieruchomości.

Najemcy nieruchomości biurowych mają wysokie wymagania nie tylko w zakresie zarządzania i obsługi, ale również niezwykle ważną kwestią jest dla nich strona wizualna nieruchomości.

Coraz częściej efektowne biuro to jedna z kart przetargowych na wymagającym rynku pracy. W związku z tym zarządca musi zwracać szczególną uwagę na estetykę – jak w żadnych innych nieruchomościach jest ona bardzo ważna.

W zakres naszych działań wchodzi obsługa:

Obsługa nieruchomości biurowych

Charakterystyka nieruchomości biurowych

Innowacyjne biura muszą być dobrze wyposażone. Każdy lokal powinien być podłączony do sieci teletechnicznej. Konieczne jest też, aby w biurowcu znajdował się awaryjny system zasilania, a niestety nie wszystkie obiekty biurowe wyposażone są w agregaty prądotwórcze. 

Ważna w tego typu budynkach jest klimatyzacja i odpowiednie wyciszenie dźwięków z zewnątrz. Niezbędne są również estetycznie wykończone pomieszczenia socjalne, takie jak łazienki czy kuchnia.

W nieruchomościach biurowych stosowane są specyficzne instalacje, takie jak np. klimatyzacja precyzyjna konieczna dla poprawnego działania infrastruktury IT.

W budynkach biurowych niezwykle ważna jest infrastruktura teletechniczna i ochrona jej instalacji. Dlatego stosuje się tam zaawansowane systemy przeciwpożarowe, jak np. SUG (Samoczynne Urządzenia Gaśnicze). Mają one za zadanie podczas pożaru nie zalać wodą, tym samym nie zniszczyć serwerów, a w konsekwencji najistotniejszych wartości firm, czyli danych.

Zarządzanie nieruchomościami
biurowymi - nasze zadania

Zadanie zarządzania nieruchomościami biurowymi nie należy do najłatwiejszych, wymaga bowiem działania na wielu obszarach. Jakie są nasze cele? 

Po pierwsze zajmujemy się bieżącą obsługą nieruchomości. Doglądamy jej stanu technicznego, pilnujemy, by na czas przeprowadzane były niezbędne remonty, a także przeglądy. 

Po drugie przygotowujemy budżety – finanse to niezwykle ważny element zarządzania powierzchniami biurowymi. Poza tym dokładamy starań, by podnosić wartość nieruchomości poprzez wprowadzanie modernizacji. Wymaga to od zarządcy umiejętnego inwestowania środków. 

Kolejną płaszczyzną, na której działamy jest dbanie o dobry kontakt z najemcami. Pertraktujemy umowy oraz ceny czynszów.

Zarządzanie nieruchomościami biurowymi to temat wymagający wysokich umiejętności, wiedzy i doświadczenia – my to wszystko posiadamy, więc możecie Państwo powierzyć nam swoje nieruchomości i skupić się na najważniejszych zadaniach w swoim biznesie.

Dlaczego warto?

Zarządzanie nieruchomościami biurowymi to temat wymagający wysokich umiejętności, wiedzy i doświadczenia – my to wszystko posiadamy, więc możecie Państwo powierzyć nam swoje nieruchomości i skupić się na najważniejszych zadaniach w swoim biznesie.

Start typing and press Enter to search