Obsługa prawna wspólnot mieszkaniowych

Profesjonalna pomoc i obsługa prawna wspólnoty mieszkaniowej

Obsługa prawna wspólnot mieszkaniowych
obsługa prawna wspólnot mieszkaniowych

Obsługa prawna wspólnot mieszkaniowych
– dlaczego ważna?

Wspólnota mieszkaniowa powinna działać na podstawie jasno określonych zasad, ponieważ dzięki temu może ona sprawnie funkcjonować również w aspektach prawnych.

Stała obsługa prawna wspólnot mieszkaniowych zapewnia efektywne ich działanie przez długie lata, a także daje gwarancję bezpieczeństwa dla członków wspólnot, czyli ich mieszkańców.

Co zaliczamy do obsługi prawnej wspólnot mieszkaniowych?

Mawen Nieruchomości

Wsparcie prawne w zakresie organizacji wewnętrznej wspólnot mieszkaniowych obejmuje obsługę zebrań wspólnoty, przygotowywanie zarysu uchwał, ustalanie formy głosowań oraz liczenia głosów. Zajmujemy się również doradztwem w obszarze praw i obowiązków członków wspólnot oraz przy przeprowadzanych inwestycjach czy remontach. 

Zapewniamy pomoc prawną w konfliktach z deweloperami i wykonawcami. Nasze usługi obejmują doradztwo podatkowe, jeśli chodzi o sprawowanie kontroli nad majątkiem wspólnoty mieszkaniowej. Przygotowujemy i kontrolujemy dokumenty takie jak statuty, regulaminy organizacyjne itp. 

Pośredniczymy w kontaktach wspólnot mieszkaniowych z organami administracji państwowej i samorządowej. Reprezentujemy wspólnoty przez sądami. Prowadzimy windykację zobowiązań od mieszkańców wspólnoty.

obsługa prawna wspólnot mieszkaniowych warszawa

Ustawa o własności lokali
– podstawowa wiedza dobrego administratora

Ustawa o własności lokali precyzuje zasady ustanawiania odrębnej własności samodzielnych lokali, prawa i obowiązki ich właścicieli, a także zarząd nieruchomością wspólną. Ustawa ta reguluje wszystkie zakresy funkcjonowania wspólnot mieszkaniowych, jednak nie jest bogata w treść – zawiera jedynie 5 rozdziałów. 

Dlatego też dobry administrator oprócz szczegółowej znajomości tejże ustawy, powinien znać orzecznictwo sądowe wydawane w procesach związanych z działaniem wspólnot mieszkaniowych. Taka wiedza jest konieczna, by móc obsługiwać wspólnoty mieszkaniowe pod względem prawnym na wysokim poziomie.

Korzyści wynikające z obsługi prawnej wspólnot mieszkaniowych

Dzięki obsłudze prawnej wspólnot mieszkaniowych minimalizowane jest ryzyko złamania prawa. Wspólnota mieszkaniowa to nierzadko złożona komórka, jeśli chodzi o sprawy organizacyjne, administracyjne i prawne. Obsługa prawna pomoże w kompetentnym oraz efektywnym zarządzaniu wspólnotą, co spowoduje, że lepiej wykorzystywane będą jej środki, a mieszkańcom zostaną stworzone komfortowe warunki. Wsparcie prawne jest również bardzo ważne podczas przeprowadzania remontów czy wprowadzania unowocześnień powierzchni, które często tworzą różne niezapowiedziane trudności. 

Poza tym mieszkańcy wspólnot nieraz mają odmienne zdania w wielu kwestiach dotyczących funkcjonowania społeczności. Wtedy my jako pomoc prawna staramy się osiągać kompromisy, co w dużej mierze usprawnia działanie wspólnoty i ułatwia unikanie sporów. Dzięki temu podnosi się komfort życia członków wspólnoty mieszkaniowej. 

Niezwykle ważną kwestią, a często pomijaną jest odpowiedzialność poszczególnych członków zarządu wspólnoty mieszkaniowej. Każdy z członków zarządu wspólnoty odpowiada swoim majątkiem za ewentualne roszczenia wynikłe na skutek niezgodnego z prawem działania wspólnoty mieszkaniowej. Przy pracy za symboliczne kwoty lub – co częstsze – pro publico bono to niewspółmierna odpowiedzialność za wykonywaną pracę na rzecz innych współwłaścicieli. Dlatego dobra firma administrującą nieruchomością, której administratorzy mają dużą wiedzę prawną, jest tak ważnym elementem sprawnie działającej wspólnoty mieszkaniowej.

Obszar naszego działania – Warszawa i Poznań

Wspólnoty mieszkaniowe obsługujemy na terenie Warszawy oraz okolicznych miejscowości takich jak Pruszków, Piastów, Ożarów Mazowiecki, Błonie, Piaseczno, Otwock, Marki, Zielonka, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki. Drugi nasz oddział zlokalizowany jest w Poznaniu, z którego obsługujemy wspólnoty mieszkaniowe zlokalizowane w całej aglomeracji poznańskiej. 

Zapewniamy pełną pomoc prawną, co sprawia, że mieszkańcy obsługiwanych przez nas wspólnot mieszkaniowych mogą czuć się bezpieczni. Wykwalifikowani pracownicy i długoletnie doświadczenie to gwarancja zadowolenia każdego członka wspólnoty.

Start typing and press Enter to search