Czy zatrudniać ochronę budynku?

Blog nieruchomości MAWEN

Nie sposób ukryć, że żyjemy w czasach, kiedy mnożą się różnego rodzaju zagrożenia i przestępstwa na osobach i mieniu. W związku z tym zarządcy nieruchomości Warszawa i Polska robią wiele, aby wzmocnić poczucie bezpieczeństwa właścicieli. Pomocna w tym bywa instalacja monitoringu, o której już pisaliśmy na naszym blogu (zobacz). Administrator nieruchomości Warszawa może również dojść do wniosku, że przydatne byłoby wynajęcie ochrony. Jak się do tego przygotować? Jaką firmę można wybrać? Co ochraniać?

Potrzebna gruntowna analiza

Z pewnością skorzystanie z usług profesjonalnej firmy świadczącej usługi ochrony osób i mienia wymaga wcześniejszej analizy konkretnej specyfiki nieruchomości, zagrożeń występujących w jej okolicy, naszych oczekiwań względem firmy ochroniarskiej, a także dostępnych na rynku ofert. Trzeba się zastanowić, jakie zagrożenia wystąpiły w nieruchomości lub jej otoczeniu w przeszłości, a także jakie niebezpieczeństwa mogą się jeszcze wydarzyć. Należy tu wziąć pod uwagę lokalizację, ogólne bezpieczeństwo okolicy, układ nieruchomości i już istniejące zabezpieczenia. Jeśli sprecyzujemy, a nawet zapiszemy wysnute wnioski to będziemy w stanie poprowadzić konstruktywną rozmowę z firmą, na której usługi się zdecydujemy. Będziemy mieli wtedy pewność, że zwróci ona szczególną uwagę na te obszary, które budzą nasz największy niepokój.

Jaką firmę wynająć?

Warto podkreślić, iż firmy oferujące usługi ochrony muszą stosować się do przepisów ustawy o ochronie osób i mienia z 22 sierpnia 1997 r. Aby w ogóle móc prowadzić taką działalność gospodarczą trzeba spełnić pewne wymagania, gdyż podlega ona ścisłemu nadzorowi Państwa. Administrator nieruchomości Warszawa i inne musi się upewnić, czy firma ochroniarska posiada koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia. Jest to zabezpieczenie dla klientów takich firm – aby ją uzyskać należy bowiem posiadać wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej lub kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego oraz obowiązkowe ubezpieczenie OC na wypadek szkód powstałych w wyniku prowadzenia takiej działalności w wysokości od 20 000 do 50 000 euro.

Co ochraniać?

Duże znaczenie będzie miało to jaką nieruchomość chcemy ochraniać. Zarządzanie nieruchomościami biurowymi lub handlowymi obejmuje zarządzanie całym budynkiem, więc ochrona będzie obejmować tak naprawdę cały budynek, wszystkie pomieszczenia oraz otoczenie. Natomiast administratorzy wspólnot mieszkaniowych Warszawa i Polska tak naprawdę mogą wynająć taką firmę jedynie do ochrony części wspólnych nieruchomości (szczegółowe wyjaśnienie tego, czym one są można znaleźć w tym artykule), gdyż za poszczególne lokale odpowiadają ich właściciele.

Ochrona nieruchomości jest czynnością bardzo potrzebną. Czy niezbędne jest do tego wynajęcie zewnętrznej firmy ochroniarskiej? To kwestia indywidualna, którą należy starannie przemyśleć. Doświadczona firma zarządzająca nieruchomościami Warszawa i okolice pomoże Państwu podjąć właściwą decyzję. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czy zatrudniać ochronę budynku?

Wyszukaj tematu na blogu

Start typing and press Enter to search