Czym zajmuje się zarządca nieruchomości komercyjnych?

Blog nieruchomości MAWEN

Często inwestujemy pieniądze w nieruchomości komercyjne. Chcemy wtedy dobrze ulokować gotówkę i dodatkowo uzyskać zyski z wynajmu. Pomocne w tym będzie skorzystanie z usług profesjonalnego zarządcy nieruchomości. Dlaczego warto z niego skorzystać, przeczytasz w tym miejscu.

Czym jest nieruchomość komercyjna?

Najogólniej rzecz ujmując nieruchomość komercyjna to lokal lub budynek, który ma generować dochody z wynajmu lub z prowadzonej w niej działalności gospodarczej, niebędący lokalem mieszkalnym. Będą to wszelkiego rodzaju magazyny, biura, lokale usługowe, ale też hotele czy galerie handlowe. Chodzi więc o nieruchomości, na których chcemy zarobić. Szerzej ten temat omówiono w tym artykule. Aby pomnożyć zyski i mieć spokojną głowę warto poszukać godnego zaufania zarządcy nieruchomości komercyjnych.

Czym zajmuje się zarządca nieruchomości komercyjnych?

Jak już ustaliliśmy, głównym celem posiadania nieruchomości komercyjnych jest uzyskiwanie z nich jak największych zysków. Co więc jasne, do najważniejszego zadania zarządcy nieruchomości będzie czuwanie nad umowami najmu, ale też:

  • dbanie o wizerunek i reklamę nieruchomości komercyjnej;
  • zmniejszenie kosztów utrzymania;
  • powiększanie liczby klientów odwiedzających nieruchomość komercyjną.

Kluczowym z tych zajęć, i często najbardziej czasochłonnym, jest odpowiednie zarządzanie umowami najmu i komercjalizacja powierzchni najmu. Obejmuje to bardzo wiele czynności. Przede wszystkim zarządcy nieruchomości będzie zależało w imieniu klienta, by jak najwięcej, możliwie wszystkie powierzchnie były wynajęte. W tym celu musi dbać o to, by oferta była konkurencyjna na rynku, ale też, by jakość i komfort wynajętego lokalu były zadowalający dla obecnych i potencjalnych najemców. Dzięki temu obecni najemcy będą przedłużać umowy, a nowi będą chcieli wynajmować powierzchnie.

W zakres obowiązków zarządcy nieruchomości komercyjnych wchodzi też podpisywanie nowych umów najmu i przedłużanie tych kończących się. Dba o ty, by umowy te były skonstruowane w sposób, który zabezpieczy prawa i obowiązki obu stron, m. in. umożliwi pobieranie na czas czynszu, określi termin i sposób rozwiązania umowy, itd. Co za tym idzie, kontroluje też, kiedy poszczególne umowy się kończą, aby w stosownym momencie przedstawić i negocjować ofertę jej przedłużenia.

Oczywiście zarządca nieruchomości dba również o to, by podległe mu lokale pozostawały w należytym stanie technicznym. Będzie więc zlecał i nadzorował ewentualne prace remontowe. Do jego zadań należy też szeroko rozumiane dbanie o prawidłowe dostarczanie usług przez firmy i dostawców zewnętrznych.

Jakiego zarządcę nieruchomości wybrać?

Z pewnością godnego zaufania, z ugruntowaną pozycją na rynku i z doświadczeniem. Ponieważ zakres obowiązków takiego zarządcy jest naprawdę szeroki powinien mieć on równie duży zakres wiedzy i umiejętności:

  • marketingowych;
  • ekonomicznych;
  • prawnych;
  • interpersonalnych.

Potrzebna jest też swego rodzaju elastyczność i umiejętność dostosowania się do potrzeb konkretnego klienta i nieruchomości. Wszystko to staramy się zawrzeć w naszej ofercie, z którą można zapoznać się tutaj.

Czym zajmuje się zarządca nieruchomości komercyjnych?

Wyszukaj tematu na blogu

Start typing and press Enter to search