Implementacja systemów monitoringu i zabezpieczeń we wspólnocie mieszkaniowej

Blog nieruchomości MAWEN

Zacznijmy może od wytłumaczenia groźnie brzmiącego słowa implementacja. Moglibyśmy je oddać prostszym i bardziej zrozumiałym słowem: wdrożenie. Pasowałoby tutaj również: przystosowanie. W naszym artykule skupimy się na tym, jak administratorzy wspólnot mieszkaniowych Warszawa i nie tylko, mogą przystosować zabezpieczenia do potrzeb swoich mieszkańców.

Dlaczego zarządcy nieruchomości Warszawa i inne decydują się na zabezpieczenia?

Zarządcy nieruchomości Warszawa i inne dostrzegają, że coraz więcej właścicieli lokali potrzebuje czuć się bezpiecznie nie tylko w swoim domu, ale też na terenie osiedla. Niestety, statystyki wskazują, że większość rozbojów i włamań dokonywanych jest właśnie na osiedlach mieszkaniowych. Co gorsza, wykrywalność takich zdarzeń jest niezbyt zadowalająca.

Jednym z najprostszych w zastosowaniu, a zarazem skutecznym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy ochroniarskiej (na ten temat pisaliśmy już artykuł, znajdziesz go w tym miejscu). Ochroniarze mogą działać odstraszająco na przestępców i wandali, a także dają poczucie całodobowej opieki. Do wyboru jest bowiem opcja pobytu ochroniarzy przez całą dobę na terenie osiedla lub ich patrole w ustalonych odcinkach czasu. Co jednak zrobić, jeśli okaże się to niewystarczające? Tak naprawdę najbardziej bezpieczne jest połączenie ochrony z nowoczesnymi technologiami. Jakie systemy zabezpieczeń może zaimplementować, czyli wdrożyć, administrator nieruchomości Warszawa?

Różne systemy monitoringu i zabezpieczeń we wspólnotach mieszkaniowych

Coraz częściej spotykanym zabezpieczeniem również we wspólnotach mieszkaniowych jest monitoring. Liczbę oraz rodzaj kamer należy dostosować do potrzeb mieszkańców, rodzaju terenu wspólnoty oraz ilości budynków. Z jednej strony ma on zniechęcać przestępców do działania na danym osiedlu. Z drugiej strony jednak, jeśli już dojdzie do jakiegoś zdarzenia, monitoring pomoże w zidentyfikowaniu sprawcy i będzie stanowił materiał dowodowy. Dużo więcej o monitoringu dowiesz się z tego artykułu. Jeśli natomiast administratorzy wspólnot mieszkaniowych Warszawa i Polska zastanawiają się, czy mogą nagrywać dźwięk, zachęcamy do lektury innego wpisu na naszym blogu.

Dobrze jest też zdecydować się na ograniczenie możliwości wjazdu na osiedle. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest szlaban przy wjeździe. Jeśli budynki dysponują parkingiem podziemnym, to oczywiście przydatna będzie brama automatyczna. Zazwyczaj zarówno szlabany, jak i bramy wjazdowe otwierane są na specjalne piloty. Wraz z rozwojem technologii pojawiają się też systemy, które pozwalają otwierać je za pomocą smartphonów.

Wspólnoty mieszkaniowe Warszawa i inne duże miasta coraz częściej instalują systemy kontroli dostępu. Co to takiego? Będą to:

  • Domofony;
  • Wideodomofony;
  • Kontrolery dostępu umieszczane przy drzwiach wejściowych – mogą one praktycznie wyeliminować ryzyko wejścia do budynku nieuprawnionych osób. Stosuje się różne rodzaje zabezpieczeń – wpisanie kodu, przyłożenie karty lub breloka, a nawet zabezpieczenie biometryczne, czyli odczyt linii papilarnych.

Jeśli czujesz, że wspólnota mieszkaniowa, w której znajduje się posiadany przez Ciebie lokal, nie jest dostatecznie zabezpieczona, być może warto zastanowić się nad zatrudnieniem profesjonalnej firmy oferującej zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi Warszawa i Polska. Może ona podpowiedzieć, jakie rozwiązania będą najlepsze dla Waszego osiedla. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Implementacja systemów monitoringu i zabezpieczeń we wspólnocie mieszkaniowej

Wyszukaj tematu na blogu

Start typing and press Enter to search